latest

728x90

468x60

Στις νίκες επέστρεψε ο ΠΑΟΚ

Στις νίκες επέστρεψε ο ΠΑΟΚ, καθώς αν και δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, επικράτησε με ανατροπή 2-1 των Αρκάδων στην Τούμπα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Περόνε στο 20', ωστόσο η ομάδα του Γιώργου Δώνη στην επανάληψη κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και να κατακτήσει το πολύτιμο «τρίποντο».

Ο «δικέφαλος» του Βορρά ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Λάζαρ στο 46', ενώ έφτασε στη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αθανασιάδη στο 88'.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το συγκρότημα του Τσιώλη είχε τρία δοκάρια (!), ενώ ένα είχαν οι γηπεδούχοι με τον Λίνο. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπαρτολίνι του Αστέρα.