EPIOSYINFO NEWS
latest

728x90

468x60

Στον τελικό του φάϊναλ φορ της Ευρωλίγκας οι ερυθρόλευκοι : ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: ΤΣΣΚΑ Μ. - Ολυμπιακός 52-69

Ιδανικό ξεκίνημα για τους ερυθρολεύκους, στον πρώτο ημιτελικό της φετινής Ευρωλίγκας, στο Λονδίνο.
Με σερί 12-2 στο τελευταίο τετράλεπτο της πρώτης περιόδου, παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ (17-24), τιμωρώντας τη ρωσική άμυνα για τις αργές περιστροφές της.
Με 8/15 σουτ, 7/8 βολές και μόλις μία ασίστ (!) κλείνει ο Ολυμπιακός το πρώτο δεκάλεπτο, ενώ ανέβασε τη διαφορά ακόμα και...
στο +13 (25-38), μόλις επέβαλε τη δική του θέληση στο παρκέ.
Θα μπορούσε να φτάσει ακόμα ψηλότερα το δείκτη του σκορ, αν δεν είχε σουτάρει 2/12 εντός παιδιάς στα τελευταία 6' του πρώτου ημιχρόνου (σκορ 28-40).
Η διαφορά έφτασε στο +17 (28-45), στο τρίτο λεπτό του δευτέρου, και παρέμεινε εκεί γιατί ο Ρώσοι πέτυχαν μόνο βολές στην τρίτη περίοδο!