728x90

468x60

Έχασε ο Ολυμπιακός από τη Σάλκε με 1 - 2

Με 2-1 ηττήθηκε ο Ολυμπιακός από τη Σάλκε, φεύγοντας απο το γήπεδο χωρίς βαθμό
Στο 39' ακυρώθηκε γκολ της Σάλκε. Έπειτα από κόρνερ, ο Μοντέστο έδωσε πολύ ύψος στη μπάλα και ο Παπαδόπουλος, εκμεταλλευόμενος τραγικό λάθος του Μέγιερι, έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την στα δίχτυα. Εντούτοις με υπόδειξη του επόπτη το γκολ ακυρώθηκε, λανθασμένα, όπως φαίνεται στο ριπλέι.

Γκολ με κεφαλιά από τον Χέβεντες για την Σάλκε που προηγείται με 1 - 0 του Ολυμπιακού

Μπροστά από τον Χολέμπας και τον Μοντέστο, πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ και άνοιξε το σκορ στο Φάληρο.

Ο Ολυμπιακός με τον Αμπντούν ισοφάρισε στο 58ο λεπτό, ο Χούντελαρ στο 60' έκανε το 1-2 και δύο λεπτά αργότερα έχασε πέναλτι για το 1-3.
Στο 62' χάνει πέναλτι η Σάλκε. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χούντελααρ, στέλνοντας την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού του Μέγιερι.

Ολυμπιακός-Σάλκε 1-2

Γκολ: 58' Αμπντούν - 41' Χέβεντες, 59' Χούντελααρ

Κίτρινες: Μανωλάς, Iμπαγάσα - Χέβεντες, Τζόουνς

Κόκκινες:

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Μέγιερι, Τοροσίδης, Μανωλάς, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μοντέστο (69' Γκρέκο), Μανιάτης, Μασάντο, Φουστέρ (58' Ιμπαγάσα), Αμπντούν (69' Μήτρογλου), Τζεμπούρ.

Σάλκε (Χουμπ Στέφενς): Ούνερσταλ, Χέβεντες, Κ. Παπαδόπουλος, Φουκς, Μάτιπ, Χόλτμπι, Τζόουνς, Μπαρνέτα, Νοϊστέντερ, Φαρφάν, Χούντελααρ

Διαιτητής: Νταβίντ Φερνάντεθ Μπορμπαλάν (Ισπανία)

Οι αρχικές ενδεκάδες

Ολυμπιακός (Ζαρντίμ): Μέγιερι, Τοροσίδης, Μανωλάς, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μασάντο, Μανιάτης, Μοντέστο, Αμπντούν, Φουστέρ, Τζιμπούρ.

Σάλκε (Στέφενς): Ούνερσταλ, Χέβεντες, Παπαδόπουλος, Φουκς, Ματίπ, Χόλτμπι, Τζόουνς, Μπαρνέτα, Νοϊστέντερ, Φαρφάν, Χούντελαρ.