latest

728x90

468x60

Παναιτωλικός - Skoda Ξάνθη 2-2

Εξαιρετικό ματς με τέσεερα γκολ, πολλά νεύρα, μονομαχίες και ποιότητα μεταξύ δύο φορμαρισμένων ομάδων στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός γύρισε απο το 0-2 και λίγο έλειψε να κλέψει το ματς με τον  Αιγύπτιο Ουάρντα να οργιάζει στον αγωνιστικό χώρο (2-2). Πιο κυνική έδειχνε η Ξάνθη μέχρι το προβάσιμα με με δύο τέρματα, αλλά στο τέλος παραδόθηκε στην αστείρευτες δυνάμεις και το πάθος των γηπεδούχων.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο γεγονός ότι ο Παναιτωλικός δεν απογοητεύτηκε μετά το 0-2. Πολλή ενέργεια από τους παίκτες του Μαντζουράκη για να φτάσουν στην ανατροπή των δεδομένων, ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα να είχαν πάρει και το ματς.

Απευθείας εκτέλεση φάουλ η μπάλα έκανε το γκελ και μπέρδεψε τον Ζαρόπουλο! Καταπληκτικό γκολ, εξαιρετικό ματς!
81': Ισοφαρίζει ο Παναιτωλικός με τον Ουάρντα!
80': Ο Σκουρτάι στη θέση του Παπαστεριανού
76': Σέντρα του Λουσέρο, μονοκόμματο σουτ του Σολτάνι άουτ.
75': Σέντρα σουτ από τον Κάπελ διώχνει ο Ζαρόπουλος
73': Ο Ντιμιτρόφ στη θέση του Νιέτο
73' Αποβάλλεται και ο Λουτσέσκου από τον πάγκο της Ξάνθης
71': Κιτρινίζεται ο Καρυπίδης
69': 1-2 από τον Ουάρντα που ευστοχεί
Πέναλτι για τον Παναιτωλικό από το χέρι του Σολτάνι
Γέμισμα του Νιέτο, κολλάει και πάλι η άμυνα του Παναιτωλικού ο Παπαστερινανός κοντρολάρει ανενόχλητος και κάνει το σουτ στα δίχτυα.
63': 2-0 η Ξάνθη με τον Παπαστεριανό.
48': Σέντρα του Ουάρντα κεφαλιά του Μαρκόβσκι άουτ.
47': Σουτ του Γουάρντα διώχνει ο Ζαρόπουλος σε κόρνερ.
46': Ο Φερέιρα στη θέση του Ρουσκουγιέδα

Τέλος πρώτου μέρους

Αποβάλλεται εν τω μεταξύ ο Μαντζουράκης για διαμαρτυρία
Σταμάτησε προσωρινά η άμυνα του Παναιτωλικού θεωρώντας ότι η μπάλα έχει περάσει τη γραμμή του άουτ τη στιγμή της σέντρας. Το ριπλέι δείχνει ότι η μπάλα δεν έχει περάσει ολόκληρη άουτ.

Στο 34': Ανοίγει το σκορ η Ξάνθη με τον Καπετάνο!
Ο Παπάζογλου θα διακομιστεί άμεσα στο νοσοκομείο για τις απαραίτητες εξετάσεις. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για εξάρθρωση ωμοπλάτης.

12': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό σε λίγο, καθώς ο Παπάζογλου έχει χτυπήσει στον ώμο και δεν μπορεί να συνεχίσει.

Η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με την Ξάνθη για την 24η αγωνιστική live

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μαρτίνες, Κούσας, Ρουσκουγέδα, Καπέλ, Παπάζογλου, Μάκος, Μαρκόβσκι, Πάουλο, Μύγας, Ουάρντα.

Ξάνθη: Ζαρόπουλος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Παπαστεριανός, Φλίσκας, Νιέτο, Ορφανίδης, Καπετάνος, Λισγαρας, Καρυπίδης.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος με βοηθούς τους Ιωάννη Τουμπακάρη και Αντώνιο Δίπλαρη

πηγη

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ορισμένα αναρτώμενα απο το διαδίκτυο, κείμενα ή εικόνες (με σχετική σημείωση της πηγής) θεωρούμε οτι είναι δημόσια. Αν υπάρχουν δικαιώματα, παρακαλούμε ενημερώστε μας για να τα αφαιρέσουμε. Οι απόψεις του ιστολογίου μπορεί να μην συμπίπτουν με τα περιεχόμενα του άρθρου !!!!!